Doprava

Vlakem

Kolín je důležitým železničním uzlem, kterým prochází první i třetí železniční koridor. Zdejší nádraží je zastávkou mezinárodních expresů na trase Budapešť – Hamburk, Vídeň  - Hamburk, Budapešť – Berlín, Praha – Žilina, Praha  - Varšava, Praha – Krakov a Praha – Bělehrad.

Po silnici

Dálnice D 11 výjezd č. 39  Poděbrady jih: Kolín – Kutná Hora

Silnice I/ 38: Mladá Boleslav – Nymburk – Kolín – Kutná Hora - Čáslav

Silnice I/2: Praha – Český Brod – Kolín

Směrem od Čáslavi a Kutné Hory

Příjezd do Kolína po silnici I/38. Do města sjet druhým výjezdem (Kolín sever) pokračovat ulicí Žižkova až na světelnou křižovatku. Na ní pokračovat rovně ulicí Legerova. Na kruhovém objezdu vyjet třetím výjezdem do ulice Politických vězňů a kolem náměstí Republiky pokračovat rovně do Sokolské ulice.

Směr od Prahy, Českého Brodu

Příjezd do Kolína po silnici I/2, která vede Pražskou ulicí. Na druhé světelné křižovatce pokračovat po Pražské ulici vlevo, projet náměstím Republiky a odbočit vlevo do Sokolské ulice.

Směr od Poděbrady

Příjezd do Kolína pod obce Nová Ves Kolínsko ulicí, odbočit do Pražské ulice. Na druhé světelné křižovatce pokračovat po Pražské ulici vlevo, projet náměstím Republiky a odbočit vlevo do Sokolské ulice.

Směr od Městce Králové, dálnice D1 (exit 50) a průmyslové zóny (TPCA)

Příjezd do Kolína ulicí Ovčárecká. Rovně pokračovat přes Nový most na křižovatku u obchodního cnetra Futurum. Na křižovatce odbočit doprava do Kutnohorské ulice. Na další křižovatce odbočit vlevo do ulice Politických vězňů, poté kolem náměstí republiky pokračovat rovně do Sokolské ulice.

Pěšky od vlakového a autobusového nádraží

Vydat se ulicí Rorejcova směrem do centra. Za obchodním domem Futurum zahnout doleva a přes světelnou křižovatku pokračovat stále rovně Kutnohorskou ulicí až na Karlovo náměstí. Také tady pokračovat stále rovně do Pražské ulice a na jejím konci zahnout doprava do Sokolské ulice.

Vzdálenost měst od Kolína

  • Praha – centrum:  70 km
  • Praha – letiště Václava Havla: 90 km
  • Kutná Hora: 12 km
  • Poděbrady: 19 km
  • Nymburk: 24 km
  • Český Brod: 27 km
  • Hradech Králové: 60 km